8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sonnur GÜNAYDIN ASAN, Mithat BALA tarafından 137 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Maksude GÜNEY tarafından yapılmış.

8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

8. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 56 Cevabı

Soru:

Allah Resulünün (s.a.v.) vefatından sonra eşi Hz. Aişe, “Onun ahlakı nasıldı?” diye soranlara “Siz Kur’an okumaz mısınız? Onun (s.a.v.) ahlakı Kur’an’dı.” diye cevap vermiştir.
(Müslim, Müsafirîn, 139.)
® Hz. Aişe’nin verdiği bu cevap Kuran ile Hz. Peygamberin (s.a.v.) yaşantısı arasında nasıl bir ilişki olduğunu ortaya koymaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Hz. Muhammet’in Kuran’ın emrettiği şekilde yaşadığı, hayatını ahlakını ve her şeyini Kuran’a göre dizayn ettiğini ve kurduğunu söylemeye çalışmıştır.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.