8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sonnur GÜNAYDIN ASAN, Mithat BALA tarafından 137 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Maksude GÜNEY tarafından yapılmış.

8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

8. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 53 Cevabı

Soru:

‘Rabbine yemin olsun ki, onlar aralarında meydana gelen anlaşmazlıklarda seni hakem yapmadıkça sonra da verdiğin hükümlere içlerinde hiçbir sıkıntı duymadan tamamen teslim olmadıkça gerçek mümin olamazlar.”
(Nisâ suresi, 65. ayet.)
(D Yukarıda verilen ayete göre gerçek mümin olmanın ölçüsü nedir? Yazınız

  • Cevap:   Temel imtihan aynıdır; ‘kulluk’ ve o kulluğun gereklerini yerine getirmek temeldir. İman ilk ve değişmez sıradadır. İmandan sonra en önemli imtihan alanımız Allah’ın haram ettiği şeylerden kaçınmaktır.  Haramlardan arınmayı ve korunmayı becerdikten sonra önümüzdeki en önemli görev, Allah’ın farz ettiği görevleri yerine getirmektir.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.