6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 14 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 14 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Fatma BALCI ARVAS, Firdevs EFE Hilal, ÇELİKKOL KARA tarafından 141 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Yahya ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 14 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

6. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 14 Cevabı

SoruPeygamberimizin doğmadan önce babasını, küçük yaşlarda da annesi ve dedesini kaybetmiş olması, sizce onu nasıl etkilemiş olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Peygamber efendimizin daha doğmadan babasını ve küçük yaşta annesini kaybetmesi davranışlarını kötü yönde etkilememiştir. O her zaman dürüst, akıllı bir çocuk olarak yetiştirilmiş, diğer aile büyükleri ona iyi bakmıştı. Peygamber efendimiz çocukluğunda ya da yetişkinliğinde her zaman iyimser, kötülüğe bile iyilikle karşılık veren birisiydi. Doğru konuşur peygamber olmadan önce bile yalan söylemez, emanete sahip çıkar, asla hıyanet etmezdi.Daha kolay hayata uyum sağlamıştır.Yalnızlığa alışmıştır. Diğer yetimlere saygıyla yaklaşmayı anlamıştır. Yetimliğin zorluğunu anlamıştır. Sorumluluk almayı anlamıştır.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.