6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bekir PINARBAŞI tarafından 126 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Mustafa ŞAHİN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

* Kur’an’ın ilk ayetlerinin “Oku!” emriyle başlaması, ilk ayet-i kerimelerde bilginin, nin simgesi olan “kalem”e vurgu yapılması size neler düşündürmektedir?

  • Cevap:  Bildiğimiz üzere Peygamber Efendimize gelen ilk vahiy Oku dur. Cebrail aracılığıyla Hira mağarasında ilk ayet inmiştir.Cebrail (a.s) Düzenli olarak Peygamber Efendimizin yanına gelip,Kuran-Kerim’İn nasıl okunacağını göstermiştir. Peki ilk ayetin önemi nedir? İnsanlar bir şeyi okumadan anlayamazlar.Okumamış bir çağ cahil olur yenilik olmaz.İnsanlar din hakkında bilgi edinemezler.İşte bizde anlamadığım konuları Kuran- Kerim’den okumalıyız.

* Bu durumdan hangi sonuçlara ulaşabiliriz? Sınıfınızda tartışınız.

  • Cevap: Okumanın önemi, okumanın Kuran’da geçen önemi ve yeri
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.