5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Şeyma BENLİ tarafından 142 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Gülşah BOSTAN tarafından yapılmış.

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

3. Aşağıda dua ile ilgili ayetler verilmiştir. Bunları okuyup dinimizde duanın önemini kısaca anlatınız.

Düzene sokulduktan sonra yeryüzünde bozgunculuk yapmayın. Allah’a (azabından) korkarak ve (rahmetini) umarak dua edin. Şüphesiz, Allah’ın rahmeti iyilik edenlere çok yakındır.
A’râf suresi, 56. ayet
Kullarım beni sana soracak olursa muhakkak ki ben (onlara) pek yakınım. Buna dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da benim çağrıma cevap versinler ve bana iman etsinler. Umulur ki irşad olurlar.

  • CevapDua etmek insanların, Allah’ın gücü ve rahmetine sığındığını, kendi zayıflıklarını kabul ettikleri ve kendilerini tamamen O’na teslim ettiklerinin en önemli göstergesidir. İslam dininde dua en temel ibadetlerden birisidir.

4. Aşağıdaki kelimeleri birer cümlede kullanınız.

Hamd

  • Cevap: Hamd olsun Allah’ın verdiği nimetlere.

Şükür

  • Cevap: Şükür etmek önemlidir.

İhlas

  • Cevap: İhlas kişiyi arındırır.

Rahmet

  • Cevap: Rahmet etmek insanı insan yapar.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.